2018-01-08

Jaký byl můj týden #1 - Kocovina, spousta vaření a Náš svět

1. ledna, pondělí
Abych byla upřímná, celý den jsem víceméně prospala. Nebylo mi zrovna nejlíp (kocovina je svině) a neměla jsem sílu pomalu doběhnout pomalu ani na ten záchod, natož něco dělat. Teprve až večer bylo moje tělo schopné spolupracovat a uvařila jsem v 9 večer mě i mé kamarádce, která na tom byla mimochodem stejně, výbornou česnečku, která nám fakt bodla. Jinak jo, párty byla super, až na tu kocovinu. Příště už žádný šampaňský, fakt ne.

2. ledna, úterý
Další den už nám bylo líp, akorát jsme měly neskutečný hlad. Kamarádka u mě přespala raději ještě další noc, protože na tom opravdu nebyla dobře. Vstávaly jsme ale v 7 hodin ráno, protože jsme obě šly ten den na odpolední směnu, a chtěly jsme toho ještě hodně stihnout. A takovou snídani, co jsem nám udělala, bych si nechala líbit klidně každý den. Nejdřív jsem udělala smoothie z mrkve, pomeranče, mandarinky, ananasu a sojového jogurtu. Abychom zaplnily prázdný žaludek, udělala jsem k tomu ještě míchaná tofíčka, na talíř přidala avokádo a opečený toust. Taky mi přišel první informativní mail o Našem světě. Jedná se o projekt, který vytvořili dva úžasní lidé, a jeho cílem je naučit člověka pracovat s motivací, seberozvojem a mít se rád. Už se nemůžu dočkat, až se to naplno rozjede! Ještě jsem si před odchodem do práce stihla zacvičit jógu, podepsat petici proti týraní jednoho pejska a podívat se na filmy a seriály, které budou mít v lednu premiéru. Na oběd jsem uvařila kari z červené čočky, na které můžete očekávat recept. Taky se mi povedlo na odpolední směně v práci sníst na posezení celou kokosovou Ritter Sportku, ale vůbec teď netuším, proč vám to vlastně píšu.


3. ledna, středa
Ve středu jsem měla volno a byla jsem za to fakt vděčná, protože dopoledne napadla asi tuna sněhu (vážně, byla to tuna..). Pro sebe a spolubydlící jsem udělala banánové veganské lívance, měly jsme to spíš jako takový brunch než snídani. Dala jsem si masku, šla nakoupit a na čtvrtek jsem si udělala veganské sloppy joe. Nebylo to dobrý.
4. ledna, čtvrtek

První ranní směna mě čekala právě tenhle den. Ačkoliv se mi vstávalo hrozně špatně, nakonec jsem se cítila hrozně skvěle. Vzala jsem si na sebe svoji oblíbenou košili, namalovala se a dokonce během práce stihla vyfotit krásnou fotku oblohy. Během odpoledne jsem jen pekla a vařila. Nejdříve jsem upekla domácí granolu, pak jsem si ze zbytku rýže udělala mléčnou rýži a abych měla jídlo do práce na další den, udělala jsem si salát s tofu na řecký způsob.5. ledna, pátek


Den plný stresu, nervozity a nestíhání. Měla jsem opět ranní směnu, která byla v pohodě, ale pak to přišlo. Když mě střídala kolegyně, předala mi svoji negativní energii. Po práci jsem šla na kafe s kamarádkou/spolubydlící do naší oblíbené kavárny, kde byla strašná spousta lidí a tak obsluze trvalo déle, než nám udělaly to, co jsme chtěly (já si dala moje milované chai latté a jahodový cheesecake). Tahle moje kamarádka na mě taky bohužel přenesla svoji negativní energii. Ale samozřejmě, že to nikomu nevyčítám! Došly jsme domů, rychle si sbalily věci, převlékly se a já šla po několika dnech nastartovat svoje milované autíčko, kde mě čekal "velice milý" vzkaz od lidí, co budou bydlet naproti v domě. Že prý si mám svoje auto laskavě parkovat jinde. No, zajímalo by mě kde. Na straně, kde mám byt já, volné místo bohužel nebylo. Po těchto maličkostech jsem už byla docela rozhozená a nervózní, protože mě tlačil čas a já potřebovala stihnout ještě spoustu věcí. Tak jsme tedy sedly do auta a jely. Hrozně rychle se mi rosily okna a já tak neviděla absolutně nic, další věc, ze které jsem byla nervózní. Když jsem přijela k našim, chtěla jsem tam strávit alespoň hodinku, dát si čaj, popovídat si s celou rodinou. Ale měla jsem blbou náladu, byla jsem naštvaná na svoje auto a na všechny lidi, co mě ten den naštvali taky. Potěšilo mě snad jen to, že mi konečně přišel flakonek na parfém, který jsem si objednávala už na začátku listopadu s tím, že si ho vezmu na ples mé bývalé střední školy, kam jsem šla ke konci listopadu, ale přišel až po dvou měsících. No, alespoň, že vůbec přišel. A v druhém balíčku se skrývaly nádherné plavky z Aliexpressu, kterých jsem se hodně obávala, ale sedí mi úplně skvěle a už se těším, až si je někam vezmu! Když jsem jela od našich, začala mi svítit kontrolka STOP a rychle se mi zahříval motor. Až později mi došlo, že asi chybí tekutina v chladícím systému. Dojela jsem domů a absolutně jsem nemohla zaparkovat! Prostě mi to nešlo.. Po několika pokusech jsem auto nechala být a vykašlala se na to. Chtěla jsem zavolat kamarádce, že jí nestihnu přijít naproti k autobusu, a zjistila jsem, že mám vybitý mobil. Rychle jsem doběhla domů, mobil "napíchla" na nabíječku a než se konečně zapnul a byl připravený na používání, uběhlo dalších asi 10 minut, během kterých jsem si rychle sestavovala outfit na večer a sypala suchý šampon do vlasů, protože umýt jsem je už vážně nestíhala! Do půl hodiny jsem vyrazila z domu, uspěchaná, hladová a stále naštvaná, že se mi nedaří. Tak jsem si kamarádce postěžovala, daly jsme si víno, šly na párty a přišly v sobotu v 5 ráno domů (ano, zase párty, tentokrát naštěstí bez kocoviny). 6. ledna, sobota
Tentokrát tedy bez kocoviny, díkybohu! Cítila jsem se skvěle, až na to, že jsme vstávaly o půl 3 odpoledne a zase prospaly skoro celý den.. Tak jsme si objednaly pizzu! Během odpoledne jsme ještě stihly 3. díl hororu Insidious, protože večer nás čekal 4. díl v kině. Osprchovaly jsme se, nalíčily, nakoupily si dobroty a v 8 večer už jsme seděly v kině. Musím všechny čtyři díly doporučit, je to hodně dobře zpracovaný horor, za mě jeden z nejlepších. Pokud jste to neviděli, určitě to napravte! Jen na to nekoukejte večer, když budete sami doma, jako jsem to udělala já, když jsem sledovala druhý díl.7. ledna, neděle
Poslední den v týdnu jsem zakončila velice produktivně. Na oběd byly tuňákové placky se zeleninovou oblohou, tak dobré a rychlé jídlo si musím udělat znova! Pak jsme si udělaly s kamarádkou výlet mým autíčkem bez chladící kapaliny k nákupnímu středisku, kde jsme si nakoupily a já pak kamarádku i s nákupem odvezla na autobus. Doma jsem si uklidila, protože po víkendu jsme tam zanechaly docela spoušť, nalakovala nehty, koukla na videa, která mezitím vyšla, cvičila jógu za pátek a sobotu, napsala článek o mých předsevzetích a předepsala si jeden receptový článek, a před půlnocí jsem už ležela v posteli a psychicky se připravovala na další ranní směnu, která mě čekala v pondělí.

Tohle byl můj první týden v roce. Vzala jsem si z něj pár ponaučení. Už nedovolím, aby mě negativní energie okolo mě přemohla a přebila tu moji pozitivní, kterou si udržuji 24/7, tedy v rámci možností samozřejmě. Příště, až budu pít šampaňské, se budu víc hlídat. Budu chodit víc do kina. Na jógu si najdu čas opravdu každý den, protože když jeden nebo dva dny vynechám, musím to dohnat, a o to je to náročnější. 


A co mě čeká další týden? Přijdou mi 2 nové kousky do šatníku z Vinted a když už jsme u toho, chci si zase trochu to svoje oblečení protřídit. V pátek jdu zase na párty. A co dál, to už se nechám překvapit. Na závěr chci poděkovat za vše, co se uplynulý týden stalo. Za všechny chyby, zlé i dobré věci, ale hlavně za všechny lidi, se kterýma jsem se ten týden viděla nebo s nimi trávila čas.

D.Žádné komentáře:

Okomentovat