2018-01-15

Jaký byl můj týden #2 - Balíčky, nákupy a klidný víkend

8. ledna, pondělí
První den v týdnu nezačal zrovna nejlépe, tedy alespoň ze začátku. Nemohla jsem v noci absolutně usnout, protože jsem v pondělí měla ranní směnu, a o víkendu si moje tělo zase navyklo na jiný režim. Spala jsem tedy asi tak 4 hodiny, ale i tak jsem si to ráno udělala hezké. Nalíčila jsem se, vzala si oblíbený cardigan a po ranní kávě mi bylo lépe. Během směny jsem si dokonce i stihla naplánovat následující týden a mrknout na nové díly seriálů The Big Bang Theory a Young Sheldon. Večer jsem si udělala "nesmažák", tedy směs z bramborové kaše a sýra zapečenou v troubě. Musím říct, že mi tohle po víkendu fakt bodlo a určitě můžete během týdne očekávat recept.9. ledna, úterý
V úterý mi přišla výplata a tak jsem celé dopoledne strávila objednáváním, placením a plánováním, kam jaká částka půjde. Zabralo mi to opravdu hodně času, tak jsem si to alespoň zpříjemnila maskou od Baley (s aktivním uhlím). Zkoušela jsem ji poprvé a musím říct, že sundávání bylo docela nepříjemné, přišlo mi, že s maskou jsem si sundala i část obličeje (fuj, i teď mi to pořád přijde nechutný). Ještě během odpolední směny v práci jsem si stihla objednat knížku Dobrodružství duše a už se vážně nemůžu dočkat, až si ji přečtu. To bych ale nejdřív musela dočíst P.S., kterou mám rozečtenou. Také jsem podepsala jednu petici a tím jsem si dala takové další malé předsevzetí - podepisovat více peticí a bojovat za dobro a spravedlnost. Věnujte pozornost hlavně poslední fotce, opravdu vám doporučuji přečíst si, co je na ní napsáno.
10. ledna, středa
Středu jsem si snažila udělat narozdíl od předchozího dne klidnější a pohodovější. Udělala jsem si skvělou snídani. Zacvičila jsem si jógu, dala si sprchu a zabalila se do mého oblíbeného županu. Na oběd jsem si udělala boží těstoviny s cuketou a ricottovou omáčkou. Vzala jsem si na sebe svetřík, na který jsem už málem zapomněla. Před prací jsem šla do města a nakoupila si nějakou tu pečující i dekorativní kosmetiku - stíny na obočí od Essence, tonikum od Mixy, 3v1 čistící gel od Baley, sérum na obličej od Baley a suchý šampon, který jsem si zamilovala a mám už asi 3. balení. Cestou do práce se mi ale stala jedna nepříjemná věc. Prošla okolo mě paní nebo pán, to už si nevybavuji, a slyšela jsem, že řekla/řekl něco jako "ježiš ta je zmalovaná". V tu chvíli jsem nedokázala pochopit myšlení našeho národa. Ano, makeup používám, ale kromě něj pouze řasenku a stíny nebo tužku na obočí. Ten den jsem tedy měla i rtěnku, ale v tělové barvě, takže na první pohled vůbec nemohla být vidět a vůbec tělové rtěnky jsou nevýrazné, je to jejich účel. Ukázalo se, že jsem si to opět hrozně vzala k srdci a celou dobu, než jsem došla do práce, jsem si opravdu přišla zmalovaná a styděla se za sebe. Pak jsem si ale uvědomila, že to, co ten člověk řekl, vůbec nebyla pravda. Líčím se málo, jsou mezi námi slečny, které používají stíny, linky a další věci. To, že jsem se tomu člověku nelíbila, samozřejmě respektuji, to ani od nikoho neočekávám. Ale tuhle poznámku si mohl nechat pro sebe, protože vůbec nemůže tušit, že tím může člověku ublížit. Nějakou dobu mi z toho nebylo dobře a opravdu jsem uvažovala, jestli jsem to s líčením nepřehnala. Ale uvědomila jsem si, že to nebyla pravda a pokud jsem se já cítila dobře, to mělo být pro mě to hlavní. 
11. ledna, čtvrtek
Tímto dnem mi začalo 3 denní volno. Ráno jsem si zacvičila jógu, udělala si smoothie (borůvky, banán, kiwi, baby špenát, sójový jogurt) a konečně viděla první díl z nové série seriálu Nashville, který miluju! Během odpoledne jsem si zajela k nákupnímu centru, kde jsem si koupila ramínka do skříně, v Kiku soupravu na cvičení (sportovní podprsenku a 3/4 legíny) a podložku na cvičení/jógu, a ještě jsem zaběhla do Kauflandu pro Fridex do mého autíčka. Pak už jsem jela za rodinou, kde mě čekalo pár balíčků. Hodinky z Aliexpressu, zásilka z Manny a šaty z Vinted. Ještě mi bývalý přítel z bývalého místa bydliště přivezl jedny šaty, které mi po několika měsících přišly a já už jsem je považovala za ztracené. Strávila jsem příjemný večer ve skvělé společnosti mé rodiny a strávila u nich noc. Zamilovala jsem si písničku Finesse od Cardi B a Bruna Marse, večer jsem ji poslouchala několikrát po sobě, je to prostě šíleně chytlavý! 

12. ledna, pátek
Ráno jsem se probudila u našich, letos poprvé. Pila jsem kafe a u toho sledovala televizi, kterou tady na bytě nemám (ale absolutně mi nechybí). Okolo poledne jsme s mamkou sedly do auta (mýho) a jely do města. Prošly pár obchodů, zajely do servisu, kde jsem potřebovala zjistit pár informací o autě, daly si výborný chlebíček a jely zpátky domů. Koupila jsem si zimní pyžámko, nějaké svetry, legíny a tílko. A další Fridex do auta. Hned po návratu jsme šly k volbám. Já se pak odpojila od mamky a šla navštívit prarodiče, se kterýma jsem si úžasně popovídala a kdybych nemusela, vůbec bych od nich neodcházela. Tlačil mě ale čas a já musela jet zpátky do města, nakoupit a domů (na byt). Hrozně si poslední dobou užívám řízení. Miluju, když můžu řídit trochu déle a hrozně mi chybí dvouhodinovky v autoškole, ježdění hodinu a půl po městě. A tak jsem ráda, když se můžu projet. Nakoupila jsem si, jela domů a začala panika. Za hodinu jsem měla jít naproti kamarádce, která za mnou opět přijela na víkend, jenže jsem musela vystěhovat veškeré věci z auta a ještě je uklidit. Pak jsem si došla pro moji milou na nádraží a víkend mohl začít. Objednala jsem pizzu, pily jsme víno a koukaly na filmy. Viděly jsme film Jedna za všechny, je to skvělá komedie a určitě každému doporučuji, aby se na to podíval. Pak nás ještě čekal film Dům snů, od kterého jsme ale asi očekávaly něco víc. Děj byl nudný, vůbec ne hororový, až na rozuzlení děje na konci filmu to byla ztráta času. 
13. ledna, sobota
Poslední den volna v tomto týdnu začal božsky. Vyžívám se v péči o návštěvu, takže na snídani jsem každé udělala vaječnou omeletu s baby špenátem, k tomu avokádo, cherry rajčátka a opečený toust, u toho jsme sledovaly Dr. House, náš oblíbený seriál. Jelikož ráda zkouším nové recepty, tak jsem se rozhodla udělat smetanové špagety s avokádem. A bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem ten den udělala, protože jsme se obě shodly, že jsme lepší špagety nejedly! Na ozdobení posloužila osmahnutá slaninka a strouhaný parmazán. Určitě jsem je nedělala naposledy. Po obědě jsme se nachystaly, sedly do auta a jely se podívat po obchodech. Koupila jsem si nádhernou černou semišovou mikinu a dva chokery, které stály dohromady 28 korun! V Kauflandu si každá z nás koupila nějaké ovoce a pak nás čekala cesta zase zpět domů. Rychle jsme se převlékly, kabelku narvaly nachos, omáčkou a coca colou, a letěly do kina na Zmenšování. Musím říct, že jsem vůbec nečekala, že mě tenhle film bude tak bavit. Probírala se v něm témata jako zalidnění planety nebo vysoká produkce odpadu. Ve filmu vytvořili "nový svět", kde 36 lidí za 4 roky vyprodukovalo jeden pytel (do koše) odpadu, jen díky tomu, že se nechali zmenšit. Úžasně zpracované a je to takový pohled do možností budoucnosti. Protože přelidnění a vysoká produkce odpadu jsou naše největší celosvětové problémy. Po filmu jsme si vyzvedly sushi a čekal nás další večer plný jídla, vína a sledování Dr. House. Mimochodem, dozvěděly jsme se výsledky voleb, ze kterých jsem na jednu stranu byla šťastná, ale na druhou stranu jsem se začala trochu obávat druhého kola. 
          Moje milá, se kterou trávím víkendy.

14. ledna, neděle
Vstávání v 8 ráno a krupicová kaši na snídani. Venku -9 stupňů, dopolední jóga. Dojídání výborných špaget ze soboty na oběd a spěchání do práce kvůli problémům s bezdomovci. Smoothie z banánu, jahod a manga. Taková byla moje neděle. Na závěr přidávám obrázek, který jsem si v průběhu týdne uložila do mobilu a vzpomněla si na něj v neděli. Jdu ho přeložit a pokud nebude extra náročný, pokusím se o tuto 30 denní minimalistickou challenge. Jdete do toho se mnou?


Děkuji za krásný týden. Za to, jak mě cizí člověk na ulici urazil, ale já si z toho vzala "ponaučení" pro příště. Za moji skvělou rodinu a za to, jak se na ni vždy těším. Za čas strávený s mojí mamkou a naše společné nákupy. Za moji milou, se kterou jsem si užila opět skvělý víkend, tentokrát celkem klidný. Děkuji za vše, co se uplynulý týden stalo.

A těším se na to, co přijde další týden. Zatím mám v plánu pouze snídani s milovanou Barunkou a další návštěva mé oblíbené kavárny s milovanou spolubydlící. Všem přeji úspěšný nový týden!

D.

Žádné komentáře:

Okomentovat