2018-01-07

Moje předsevzetí pro rok 2018

Ano, i já patřím mezi lidi, co si každoročně na začátku roku dávají předsevzetí. Některým lidem to přijde trapný, ale mě to motivuje. Motivuje mě to tak, že pár dní po novém roce jsem do všeho strašně zapálená a nadšená, ale pak mě to přejde a z mých předsevzetí zbyde akorát vzpomínka na tu několikadenní snahu. Letos jsem si ale prostě řekla, že to dám. A jaká předsevzetí jsem si tedy dala?

1) cvičit jógu a posilovat
Předsevzetí "začnu cvičit" si dává snad každý. Tohle na mě ale neplatí, pokud to chci opravdu dodržet. A abych to nevzdala hned po několika dnech, rozhodla jsem se, že leden pro mě bude ve znamení jógy. Začnu zlehka, s protahováním a posilováním těla. K tomu mi pomůže 30 days yoga challenge od jedné slečny/paní, která každý den po dobu jednoho měsíce přidá video, kde cvičí jógu. Do téhle challenge se se mnou zapojila i moje skvělá spolubydlící a až skončí tahle lednová challenge, chtěla bych chodit pravidelně na veřejné lekce. Na jedné jsem už byla a děsně mě to bavilo. Takže od února mě čeká každou středu večer lekce jógy, pokud teda zrovna nebudu v práci. No a když nebudu cvičit jógu, budu cvičit jinak. Kardio, posilování.. Chystám se do fitka, na zkoušku, a pokud mě to bude bavit, ráda bych tam chodila pravidelně.

2) jíst zdravěji a více omezovat živočišné produkty
Zatím se mi obě části tohohle předsevzetí daří dodržovat. Jím více zeleniny a ovoce, než jsem jedla posledních pár měsíců. Omezování živočišných produktů mi jde dokonce samo od sebe, vůbec se do toho nemusím nutit. Kupuju si náhražky za mléčné produkty, když to jde, nepřidávám vejce, maso nejím vůbec. Sýr si občas dám, ale taky už ne v takovém množství, jak dřív. A jsem na sebe pyšná!

3) věnovat se blogu
Za první týden v lednu je tohle už můj 3. článek v pořadí, takže já myslím, že to půjde dobře. Miluju psaní, už jako malá jsem si psala různé příběhy a povídky do šuplíku. A tohle je takový můj online deník, jak už jsem zmiňovala. Hrozně mě to baví vypisovat se ze svých myšlenek a nápadů, je to pro mě neskutečný relax. A těch myšlenek a nápadů mám v hlavě hrozně moc!

4) číst knihy
Loni jsem na knížky kašlala, přitom já čtu tak hrozně ráda! A tak jsem si řekla, že tento rok to napravím a budu číst. Nemám žádný konkrétní cíl jako "přečtu každý měsíc jednu knihu" nebo tak nějak. Prostě budu číst. K Vánocům jsem dostala dvě knížky, právě mám rozečtenou jednu z nich (P.S.) a myslím, že mě to čtení zase hrozně chytlo. Ještě bych se ráda naučila číst si před spaním místo projíždění sociálních sítí, ale to necháme zase na další rok 😊

5) dělat více dobrých skutků
Možná to někomu přijde směšné, ale mě baví být dobrý člověk a pomáhat těm, co to potřebují. Ať už poradit někomu správný směr cesty, pustit ve frontě u pokladny před sebe staršího člověka a nebo něco jiného. Pokud je to dobrý skutek, vnitřně mě to naplňuje. A občas se mi stane, že zrovna nemám náladu na to být ten hodný člověk, nebo jsem dokonce líná a z té lenosti nikomu nepomůžu. Ale chci to změnit a být toho víc zapálená, protože zlo dělat neumím a i když jsem se o to v minulosti snažila, pokaždé jsem na to stejně doplatila.

6) přispívat nadacím, útulkům nebo jiným organizacím
Nejsem milionář a ani nepatřím k lidem, co vydělávají hodně peněz. Ale když ty peníze mám, ráda bych nějaké investovala někam jinam, než do sebe. Pořád si něco kupuju, ať už je to oblečení, boty, kosmetika, doplňky, jídlo.. A tak mě napadlo - co třeba jednou měsíčně poslat nějaké peníze někam, kde to potřebují víc? A odpustit si třeba jeden či dva kousky oblečení na sebe? V prosinci jsem takhle přispěla na jednoho nemocného chlapečka, tak proč si z toho neudělat tradici, a každý měsíc poslat peníze nějaké organizaci nebo společnosti? Baví mě přispívat na zvířátka, zajímavé projekty nebo nemocné lidi, protože ten pocit, když vím, že jsem jim alespoň trochu pomohla, mi taky dělá hrozně dobře na srdci.

7) více sportovat
Sporty mi nikdy nešly a na škole jsem je nesnášela. Ale čím jsem starší, tím víc mě to k tomu pohybu táhne. Nechci sportovat pravidelně, ale jen prostě občas něco dělat. Chci si občas zahrát tenis nebo badminton. Chci chodit plavat. V zimě lyžovat nebo se naučit na prkně. Až bude venku tepleji, jezdit víc na kole a na kolečkových bruslích. Koupit si lední brusle a naučit se na nich. Obávám se, že tohle předsevzetí bude pro mě hodně těžký, ale já se hecnu a dám to.

8) každý měsíc ušetřit nějaké ty penízky
Nebudu sama sobě ani nikomu jinému nic nalhávat, nejsem ten typ člověka, co by šetřil každou korunu a říkal si, že si tohle nemůže koupit nebo dovolit, protože musí šetřit. Stojím si za tím, že peníze si s sebou do hrobu nevezmu a nikdy nevím, kdy umřu. Jo, zní to docela drsně, ale to přece neví nikdo z nás. Samozřejmě, že budu chtít mít jednou svůj byt/dům a lepší auto, ale to mi nezabrání užívat si život. Když si něco chci koupit, tak si to koupím. Jenže jsem přišla na to, že mi chybí cestování a na to jsou potřeba taky nějaké ty peníze. Takže každý měsíc si chci odložit nejen penízky "do budoucnosti", ale taky penízky na nějaké to cestování.

9) více cestovat
Tohle předsevzetí se vlastně pojí s tím předchozím. Už teď mám docela dost plánů. Někdy v průběhu jara pojedu do milované Prahy, v létě mě čeká Balaton a jižní Morava. Co dál? To se nechám překvapit.

10) užívat si každý den a každou vteřinu
Moje nejoblíbenější předsevzetí jsem si nechala až na konec, protože pro mě nejvíc znamená. Ani vlastně nevím, co k tomu dodat, protože to mluví za vše. Snad jen můžu i vám doporučit, abyste si užívali opravdu každý moment svého života. Ta chvíle, kdy jsem si tohle poprvé uvědomila a začala se tím řídit, je nezapomenutelná. Užívejte si každého dne, i toho, co ležíte nemocní doma a sledujete seriály nebo čtete knížky. A když chcete jít do kina nebo si zaběhat, prostě běžte. Cokoliv, co chcete dělat, jděte si za tím a neříkejte si, že se vám nechce. Vzpomínky jsou totiž nejlepší, co můžeme mít.

D.

Žádné komentáře:

Okomentovat