2018-01-01

Nový rok, nová kapitola.

1. ledna 2018, 0:00.

Nový rok je tu a letos slavím jeho příchod trochu jinak, než doposud. S kamarádkou na Silvestrovské párty v klubu. Abych byla upřímná, ještě dva měsíce zpátky jsem si tuto noc představovala úplně jinak, s jiným člověkem a na jiném místě. Ale věci se mění a během krátké chvíle může být všechno jinak. Během pár dní se vám může život otočit vzhůru nohama a vy s tím nic nenaděláte. Absolutně to nečekáte, ale stane se to, a vy to musíte přijmout.

A tak jsem tady. Žiju, mám pár šrámů na srdci, ale už je mi líp. Strávila jsem svátky s rodinou a přáteli, kteří mi dodali spoustu pozitivní energie. Přesně tohle jsem potřebovala. Nemyslím jen trávení svátků s lidmi, které miluju, ale vše, co se v průběhu posledních dvou měsíců v uplynulém roce stalo. Potřebovala jsem se přestěhovat, úplně se osamostatnit a uvědomit si, že spoléhat se můžu jen na sebe. Naučilo mě to nic neplánovat, prostě žít přítomností a neřešit budoucnost ani minulost, nebýt na nikom závislá a hlavně jsem dostala možnost začít znovu, s čistým štítem.

S Novým rokem jsem tedy začala znovu. Spousta lidí nové začátky s příchodem nového roku odsuzuje, ale pro mě to má velký význam. Pro mě je novým začátkem každý jeden den, ale začátek nového roku je důležitější, má větší váhu. Poslední dva měsíce jsem se sebou hodně bojovala, nechápala jsem, co je se mnou špatně a proč se mi dějou takové věci. Brala jsem si vše osobně. Nedařilo se mi absolutně nic, den za dnem jsem jen proplouvala životem a doufala, že jednou zase budu šťastná. Líp mi bylo jen ve společnosti někoho, koho mám ráda. Ale pak, když jsem trávila svátky s rodinou, jsem na to přišla. Nemůžu po sobě chtít, aby mi bylo skvěle, aby se mi vše dařilo. Každý máme jednou období, kdy jsme dole, ale pak se zase dostaneme nahoru. Přijde to samo, člověk se k tomu nesmí nutit. Všechno je tak, jak má být, a ne jinak.

A protože jsem začala znovu, s čistou hlavou a s čistým štítem, řekla jsem si, že rok 2018 bude úžasný. Už teď mám tolik plánů, že chvílemi nechápu, kde se všechny vzaly. A rozhodla jsem se, že se o to všechno budu dělit s lidmi, co mě sledují. Ať už je to rodina, přátelé, naprosto cizí lidé nebo dokonce ti, co mě nemají zrovna v lásce (ale přesto mě sledují), chci to s nimi sdílet. Veškeré zážitky, novinky v mém životě, moji radost, moje zážitky, prostě všechno. Proto jsem si opět založila blog. A je mi jedno, kolik k tomu opět bude připomínek. Nehodlám ze sebe dělat nějakou blogerku. Prostě je to takový můj online veřejný deník, určený hlavně pro mě.

No a o čem vlastně bude můj blog? O mně, mém životě a o tom, co ráda dělám. O mých zážitcích a zkušenostech. O receptech, přečtených knihách, recenzích a událostech. O mých cestách, snech a plánech. A mnoha dalších věcech.

A všem, co to dočetli až do konce, přeji jen ten nejkrásnější rok, spoustu krásných zážitků, úspěchů, štěstí a lásky, chovejte se k lidem hezky, dělejte dobré skutky a hlavně si ten svůj život užívejte!

D.

Žádné komentáře:

Okomentovat