2018-01-20

Recept #4 - Smetanové špagety s avokádem, Zdravá miska, Polévka z dýně a řepy (3v1)

Právě sedím v práci a čekám na kamarádku, která za mnou přijde na návštěvu. Jím včerejší salát s cizrnou, pečenou zeleninou a kozím sýrem, a u toho mě napadlo, že bych mohla zase zveřejnit pár svých vyzkoušených receptů (na ten salát bude taky recept, jen ne dnes). Udělala jsem z toho opět 3v1. Všechno jsou to opět zdravá jídla a hlavní chody. Posledním receptem bude polévka, kterou vytvořila moji spolubydlící, takže jí tu tak trochu udělám reklamu.

Smetanové špagety s avokádem
Na 4 porce bude potřeba:
- 500 g špaget
- 2 stroužky česneku
- 2 zralá avokáda
- 2 žloutky
- sůl, pepř
- citronová šťáva
- 100 ml smetany
- 150 g slaniny
- parmazán nebo jiný sýr

Nejprve si uvaříme špagety podle návodu na obalu. Mezitím si rozmixujeme česnek, avokáda, žloutky, sůl, pepř a smetanu. Směs poté promícháme se špagetami. 
V pánvi si nasucho opečeme slaninu. Těstoviny dáme na talíř a ozdobíme slaninou a posypeme sýrem.Zdravá miska
Budeme potřebovat:
- rýži
- cizrnu
- libovolnou zeleninu
- sůl, pepř

Rýži uvaříme podle návodu, namočenou cizrnu taky. Na pánvi si osmahneme na trošce oleje zeleninu - například cibuli, brokolici a papriku. Vše smícháme dohromady, okořeníme a můžeme podávat.Polévka z dýně a červené  řepy
Budeme potřebovat:
- 1 menší dýni Hokkaidó
- polovinu červené řepy
- 2 brambory
- 1 mrkev
- smetana
- cibule 

V troubě si upečeme nakrájenou dýni, řepu a brambory. Poté si na oleji osmahneme cibulku a přidáme upečenou zeleninu. Zalejeme vodou a chvíli vaříme, přidáme nakrájenou mrkev. Poté rozmixujeme a pro zjemnění přilijeme smetanu. Ozdobíme slunečnicovými semínky a trochou smetany. 


Kdybych měla za sebe říct, který recept byl nejlepší, tak volím jednoznačně špagety. Nikdy jsem opravdu lepší neměla a to jsou tak jednoduché na přípravu! Zdravou misku si může udělat každý podle sebe, záleží na tom, co má zrovna doma. Je plná vitamínů a živin, stačí dodržet základ - rýži a cizrnu. Polévku uvařila spolubydlící absolutně bez receptu, dala dohromady to, co ji napadlo, a vznikla z toho tahle úžasná polévka. 

D.

Žádné komentáře:

Okomentovat