2018-02-06

Jaký byl můj týden #5 - Zrušené plány, nemoc a krásné počasí

29. ledna, pondělí
Nový týden jsem začala ranní směnou v práci. Po skvělém víkendu se mi samozřejmě vstávat nechtělo, ale zpříjemnila jsem si to alespoň pohodlným basic outfitem a mým oblíbeným účesem. Pokud si dobře pamatuju, zrovna ten den byla v práci pohoda, což jsem samozřejmě ocenila. Odpoledne jsem si doma zacvičila jógu a ještě si koupila nude lak na nehty. Večer jsme se spolubydlící opět vařily a pekly - tentokrát zeleninovou polévku a vegan fazolové brownies (které jsme ale zprasily nevegan zmrzlinou, ups). Nikdy jsem na polívky moc nebyla, ve škole jsem je nesnášela (jestli se tomu teda ve škole vůbec dá říkat polívka) a mamčiny mi taky nějak nejely. Ale čím jsem starší, tím víc jim přicházím na chuť. Dokonce jsem v polívce snědla i vařenou mrkev! Já, která by vařenou, dušenou nebo jakkoliv tepelně upravovanou mrkev do pusy nestrčila! Mami, něco se tady se mnou děje.. Teď ale k těm brownies. Už jsme je jednou společně s K. dělaly a tenkrát chutnaly více po těch fazolích, což nebylo špatně, ale očekávala jsem spíše méně výraznou chuť. Tentokrát ale chutnaly spíše po banánech a bylo to tím, že jsme tam daly trochu míň fazolí a úplně mega obří banán! Na brownies jsme si daly Ben & Jerry´s peanut butter zmrzku a horký maliny. Vážení, něco tak dobrýho jsem dlouho neměla!
30. ledna, úterý
Další ranní směna, tentokrát jsem se zase docela vyfikla. Vzala jsem si novou džínovou košili z Vinted a hezky se učesala. Nevím vlastně ani jakej to mělo důvod, ten týden u nás v práci žádnej hezkej kluk nebyl. No dobře, byl, ale jenom jeden. A nebyl zas tak moc pěknej..
Při snídaních jsem si četla Pátou dohodu, pak z recepce vyfotila krásnou fotku oblohy. V Albertu jsem si koupila avokádo. Po práci jsem se ještě stavila v Bille a nakoupila suroviny na večeři, nějaké ovoce a zázvor, protože jsem cítila, že na mě po víkendu něco leze. Na svačinu jsem si udělala boží jídlo, něco na styl snídaňového sendviče v mekáči - bulka na burgry, volské oko s rozteklým sýrem a kečup. Potom jsme šly s K. a Anie (pejsek) na procházku, protože bylo fakt nádherně. Kousek od našeho domu máme tak krásný místo a tak krásnou přírodu, že když jsem to zjistila, věděla jsem, že tu rozhodně nejsem naposledy. Po cestě jsem viděla nádhernej domeček, do kterýho jsem se zamilovala a potajmu si ho i vyfotila. Snad mě za to někdo nebude žalovat, haha. Po návratu z procházky jsem si udělala smoothie z manga a pomeranče, zacvičila si jógu a vrhly jsme se na přípravu večeře. Udělaly jsme těstovinový salát s tuňákem, kukuřicí a zeleninou, byl fakt výbornej! A až teď jsem si vzpomněla, že jsme si do něj chtěly udělat i vajíčko na tvrdo.. No, to jsem si vzpomněla vážně brzo!31.ledna, středa
Třetí ranní směna po sobě mi dala vážně zabrat. Ten den už jsem začínala cítit, že budu nemocná. Zhoršila se mi rýma, bolely mě dutiny a byla jsem o něco víc unavená, ale to mohlo být klidně i tím, že jsem 3 dny po sobě vstávala dost brzo. Ale byly jsme s K. domluvené na tom, že půjdeme do naší oblíbené kavárny, jak jinak. Nechtěla jsem to rušit a snažila se dát dohromady. Tak jsem šla a dala si klasicky Chai Latté a medovník. Doma jsem si pak okamžitě lehla do postele a odpočívala, večer dojedla zbytek salátu z úterý a ještě zaháněla chuť na sladké veganskou čokoládou.


1. února, čtvrtek
První den v novém měsíci jsem měla volno. Původně jsem chtěla jet na návštěvu za rodinou, ale necítila jsem se dobře a chtěla jsem to vyležet. Ráno jsem strávila v posteli s kávou a plánováním února. Koukala jsem na Show Jana Krause s panem Drahošem, fakt jsem se nasmála a věřte mi, tohle by se vám se Zemanem nestalo. Opravdu ne. Dala jsem si smoothie z pomeranče a banánu, docela zajímavá, ale chutná kombinace. Zamilovala se do písničky Helium od Siy. S K. jsme si večer udělaly naši vlastní "Buddha bowl", která byla fakt hodně luxusní. Mimochodem, ten den se mi zpřístupnily nové styly písma na Insta Stories, no byly to pro mě asi druhý Vánoce..


2. února, pátek
Pátek jsem trávila opět v práci na ranní směně a bylo mi zase o něco hůř. Po práci jsem ale rychle zaběhla do DMka, protože jsem věděla, že tam mají limitovaný textilní masky na obličej s pandou a tygrem, prostě jsem musela alespoň jednu mít, klasická já! Udělala jsem si menší nákup novinek a letěla domů do postele. Na svačinu jsem měla avokádový tousty s vejcem a rajčátky, moje oblíbené jídlo. Večer jsem se rozhodla udělat si hasselback brambory a když jsem zjistila, že se budou píct hodinu, málem mě trefilo. Začala jsem je totiž připravovat v 8 večer. Ale nevadí, povedly se, byly fakt výborný a já si k nim udělala lahůdkový tofu, brokolici a kukuřici.


3. února, sobota
Asi nejhorší den. Teda den, kdy mi bylo vážně nejhůř. Vstávala jsem do práce a bylo mi tak strašně zle, že jsem se bála, že to se mnou někde sekne. Na snídaních jsem vypadala jako mrtvola, až mi bylo trapně, že hosté snídají a já jim tam do toho kašlu a smrkám. Měla jsem naštěstí jen dva úklidy, takže jsem nemusela spěchat. Opravdu jsem cítila, že potřebuju pauzu, a tak jsem zavolala brigádnici, vedoucí a domluvila jsem si do pátku volno. Jak jsem přišla domů, tak mě asi na 3 hodiny skolil spánek. Pak už mě čekal jenom odpočinek, relax a později zase spánek. A to jsme měly jít do divadla!

4. února, neděle
V neděli mi bylo o maličko lépe, asi díky tomu, že jsem se mohla vyspat. Na snídani jsem si udělala opečený toust s veganskou nutelou z DMka, banánem a pomerančem, a na obličej si dala tu pandí masku, co jsem si koupila. Prakticky celý den jsem jenom ležela a odpočívala, takže nic záživného se nedělo a ani vám nic záživného sdělit nemůžu. Na večeři jsem si pak udělala hranolky z batáty, koukala na Young Sheldon, The Big Bang Theory a Nashville. Během dne jsem ještě prodala naše lístky na koncert The Chainsmokers v Praze, bohužel jsme lístky kupovaly ukvapeně a hrozně dopředu, takže jsme vůbec nevěděly, že pak budeme řešit, jak se z koncertu dostaneme, navíc moje nemoc k tomu byla dalším důvodem, proč jsme to raději zrušily. Mrzí mě to hrozně moc, protože já je vlastně uvidím na Balatonu, ale moje kamarádka, která se mnou měla jet na koncert do Prahy, bohužel ne. Ale už teď jsme si naplánovaly, jak si to vynahradíme, a musím říct, že už se moc těším! Vždycky je třeba si zrušené plány vynahradit. Moje milovaná spolubydlící mi dokonce slíbila, že se mnou do toho divadla, kam jsem měla jít v sobotu, půjde znova, no nemám já nejlepší kamarádky?!Další týden je u konce, tentokrát to vážně nebylo skoro vůbec záživný. Díky nemoci jsem musela zrušit dvě skvělý události a ještě budu celý týden ležet doma, protože do práce jdu až v pátek. Takže předpokládám, že ani ten další týden to nebude o moc záživnější co se týče tohohle typu článku. Věřím ale tomu, že všechno je tak, jak má být. Možná si moje tělo potřebuje prostě odpočinout, přece jenom, každý den něco dělám, málokdy sedím doma na zadku. O víkendech toho moc nenaspím, skoro každý pátek nebo sobotu jsem na párty. Možná si tělo prostě řeklo o pauzu. Já mu ji rozhodně dopřeju a pořádně se z toho nachlazení vyléčím, ať jsem fit!
A co mě kromě nemoci v týdnu čeká? Ve čtvrtek mám "pracovní" schůzku v Olomouci, doufám teda, že už do té doby budu zdravá. Sobotní odpoledne/večer budu trávit se Š. ve městě - půjdeme na bazén, do vířivky, pak někam na večeři a drink, prostě si uděláme hezkýho předčasnýho Valentýna, když jsme obě 14. února v práci.

A vám přeji krásný nový týden, pokud jste nemocní, tak se brzy uzdravte, a zase brzy u dalšího článku!
D.

Žádné komentáře:

Okomentovat