2018-03-26

Knižní recenze #3 - Sama sobě majákem (Kateřina Rezková)

Asi se se mnou něco děje. Dočetla jsem další knížku, je to vůbec možný?! Právě jsem přišla domů z práce (je sobota odpoledne, 24.3.) a rozhodla se, že ještě za čerstva sepíšu recenzi, přesně jako u Páté dohody.

Tentokrát se jedná o biografii mladé slečny, která je docela známá na sociálních sítích - Instagramu i Youtube. Kate, jak se nazývá na zmiňovaných sociálních sítích, působí také jako zpěvačka, nahrává covery pod labelem Mad Baker Music a vydala i svoji vlastní píseň. Kniha má 151 stran a byla vydána v roce 2017, zakoupit ji můžete pouze na jejích webových stránkách.

Jak jsem už zmiňovala, jedná se o biografii, tudíž v ní Kate popisuje svůj život. Slečně je teprve 23 let, pokud se nepletu, ale i když by si člověk řekl, že toho asi teda moc neprožila, tak to vůbec není pravda. Má toho za sebou docela dost, prošla si spoustou věcí a většinu z nich se rozhodla v knize odtajnit. I když by se mohlo zdát divné, že takhle lidé píšou o svých životech, je to fajn způsob, jak autora tak trochu víc poznat a dozvědět se o něm zajímavé věci.

Kate píše o své rodině, rozvodu rodičů, o tom, jak si k nim nacházela cestu, o svých přátelích, ex-přítelích i práci. Já jsem nenašla nic, co bych mohla knize nebo autorce vytknout. Napsala ji krásně, jednoduše a v mnoha případech mi mluvila z duše. Určitě ale knihu nedoporučuji lidem, kteří potřebují číst knihy ve spisovném jazyce, tohle totiž ani zdaleka není ten případ.


Doufám, že jste si užili krásný víkend.

D.

Žádné komentáře:

Okomentovat